Vítejte na webu naší chovné stanice zlatých retrívrů, založené v roce 2017

V naší rodině žil s námi stále nějaký pejsek. Když nám v roce 2014 odešla v osmnácti letech do psího nebe fenka zlatého Kokršpaněla, začali jsme přemýšlet o pořízení nového pejska.

Po dlouhém přemýšlení padla volba na Zlatého retrievera. Začali jsme sledovat nabídky na internetu a padla nám do oka zlatá kulička se žlutou mašličkou z chovné stanice z Kamenného domu. Po návštěvě u štěňátka bylo rozhodnuto, byla naše.

Její jméno Bellinka jí zůstalo. Stala se velkým miláčkem. Brzy se ukázalo, že volba byla vynikající, že má velké vlohy se učit a že má i výstavní vlohy být úspěšná. Zdědila je po tátovi Bonet Bride to Dorado Blanco. Zdravotní výsledky má vynikající (HD A/A, ED 0/0). Její výstavní výsledky uvádíme v rubrice naši psi.

V roce 2016 jsme se rozhodli o pořízení druhé fenky zlaťáčka. 3.12.2016 se v chovné stanici Dorado Blanco narodila štěňátka a hned jsme si vybrali opět nádhernou kuličku tentokrát s červenou mašličkou. Táta byl stejný jako u Bellinky, máma Zarja ze stejné chovné stanice, tedy vlastně nevlastní sestřičky s Bellou. Její jméno je Lucky. Když jsme ji přiváželi, měli jsme obavu, jak spolu budou vycházet, ale po prvním očichání jsou to největší kamarádky a jedna bez druhé nemůže být. Volba Lucky byla opět velmi šťastná, jako štěně absolvovala dvě výstavy s výsledkem VN 1.