4.3.2024 - Lucky na výstavě

V sobotu 2.3. 2024 jsme se zúčastnili Krajské výstavy KCHMPP, z.s. Lucky byla ve formě a povedlo se jí vyhrát otevřenou třídu s hodnocením Výborný, Vítěz třídy. Děkujeme Lucii za vedení v kruhu a Lence Wagner Nokič za podporu.

 

24.4.2023 - Vrh "E"

Se zpožděním, ale přeci, aktualizujeme naše stránky. Dne 11.2.2022 nás potkala radostná událost. Naše Bella (Bella z Kamenného domu) vrhla tři štěňátka. Byl to její poslední vrh. Narodil se jeden kluk a dvě holky, kterým jsme dali jména Elliot, Elizabeth, Emmy. Štěňátka se měla k světu a brzy si našla své nové domovy. Tatínek štěňátek je Dumbledore Maybe Angels „Dobby“ z chovatelské stanice Dorado Blanco.

[6]

 

Bohužel krátce po odchodu štěňátek do jejich nových domovů nás navždy opustil náš tatínek Zdeněk Havel.

Děkujeme mu za vše, co pro nás a pejsky udělal. Byl to velký milovník naší smečky. Psy miloval z celého srdce.

 

14.1.2022 - Očekáváme štěňátka!

 

7.12.2021 - Léto a pak podzim pokračuje s dobrými výsledky a krásnými zprávami

Lucky se zúčastnila World Dog Show Brno s krásným výsledkem Excellent.

Galaxy Dorado Blanco Galaxy Dorado Blanco Galaxy Dorado Blanco

Stejné výstavy se zúčastnil i Charlie (Darwin Gracious Golden), její štěně, se stejně krásným výsledkem Excellent.

Charlie se zúčastnil také mezinárodní výstavy v maďarském Komárně s výsledkem Excellent 1, CAC a stal se maďarským čekatelem Championa krásy, stejně jako českým.

Darwin Gracious Golden Darwin Gracious Golden

Lucky i Bella se 9.10.2021 zúčastnili mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích obě s krásným výsledkem Excellent.

Dostáváme zprávu, že Bastien (Dick Frencis Gracious Golden) úspěšně absolvoval OVVR a byl na své první výstavě, klubové KCHLS Džbán Praha, s výsledkem Excellent.

Dick Frencis Gracious Golden Dick Frencis Gracious Golden

I ostatní holky a kluci našich odchovů jsou v pohodě a dělají svým páníčkům jen radosti a všem moc děkujeme za péči, kterou jim věnují.

 

21.9.2021 - Jaké bylo naše léto

Od května se konečně začíná uvolňovat omezení zaviněná covidem a začínáme se připravovat na výstavy. Bella i Lucky jsou přihlášeny na klubovou výstavu RK Královický dvůr 6.7.2021. Obě si vedli výborně, Lucky ve třídě otevřené z 34 přihlášených postoupila mezi posledních sedm s vnikajícím hodnocením Excellent. Bella pak ve třídě vítězů s hodnocením Excellent 3.

31.7.2021 jedeme na klubovou výstavu KCHLS v Humpolci. Lucky má ve třídě otevřené 36 soupeřek, postoupila do poslední osmičky s hodnocením Excellent, Bella ve třídě vítězů také hodnocení Excellent.

22.5 a pak 3.6 oslavily druhé narozenin vrh B a vrh C. Všichni ve velké pohodě a k velké spokojenosti svých páníčků.

Dostáváme velmi radostnou zprávu, dva pejsci z vrhu D absolvovali velmi úspěšně rentgeny, Bastien (Dick Frencis Gracious golden) a Charlie (Darwin Gracious Golden) oba HD A, ED 0, OCD clear.

23.5 pak Charlie absolvoval OVVR s plným počtem bodů, jako vítěz zkoušek.

Charlie 5 a 6.7 absolvoval výstavu RK Královický dvůr, kde po oba dny ve třídě mladých vyhrál, co se dalo, výborně pokračoval i v Humpolci, ve třídě mladých Excellent a 28.8 v Mladé Boleslavi v mezitřídě Excellent 1, CAC.

Bella a Lucky mají teď před sebou ještě dvě výstavy Lucky Světovou Brno, obě pak v říjnu České Budějovice.

Barney se vypracoval ve zkušeného zahradníka, kontroluje, jak rostou okurky, mrkev, rajčata a hned samozřejmě kontroluje, jestli je zelenina v pořádku.

 

21.4.2021 - Vrh "D" - 1. narozeniny

Vrh "D" Gracious Golden (Ch. Right Hunter Grace N´Favor & Galaxy Dorado Blanco) dnes slaví jednoroční nerozeniny. Bastien, Charlie, Lilly, Dorinka, Baileynka a Dixie dělají svým páníčkům samou radost a my jim přejeme hodně moc zdravíčka a štěstíčka do dalších let.

[12]

 

21.10.2020 - Vrh "D" - 6 měsíců

Dne 21.10.2020 oslavilo šest potomků Tristana a Lucky šest měsíců. Všichni jsou velmi spokojení a mají se velmi dobře u svých páníčků. Bastienovi, Charliemu, Lilly, Dorince, Dixie a Baileymu přejeme hodně zdravíčka a pohody.

Bastien

bastien bastien bastien

 

Charlie

bastien bastien bastien

 

Lilly

bastien bastien bastien

 

Dorinka

bastienbastien  bastien

 

Dixie

bastien bastien bastien

 

Bailey

bastien bastien bastien

 

2.10.2020 - Bady (André Gracious Golden) oslavil třetí narozeniny

Bady je velice spokojený u svých páníčků a my mu přejeme hodně zdravíčka a pohody do dalších let.

bady7 bady7 bady7 bady7 bady7

 

6.6.2020 - Nové fotografie vrhu "D"

Štěňátkům naší Lucky je již 6 týdnů a mají krásné nové fotky od Magdaleny Němcové. Děkujeme!

Mr. Red

 

Mr. Brown

 

Miss Beige

 

Miss Orange

 

Miss Violet

 

Miss Green

 

22.5.2020 - Nové fotografie našich štěňátek

Máme krásné nové fotky našich štěňátek z vrhu "D" od Magdaleny Němcové. Štěňátka rostou jako z vody. Včera oslavila již svůj první měsíc života ♥

Mr. Red

 

Mr. Brown

 

Miss Beige

 

Miss Orange

 

Miss Violet

 

Miss Green

 

27.4.2020 - Máme štěňátka!

Dne 21.4.2020 přivedla Lucky na svět šest krásných štěňátek, 4 holčičky a 2 kluky. Porodní váhy štěňátek 430 - 530g.

Všechna štěňátka jsou již zadaná.

 

4.4.2020 - Očekáváme štěňátka!

S radostí oznamujeme, že během dubna očekáváme příchod štěňátek naší Lucky. Přejeme jí hodně zdraví a lehký a úspěšný porod.

 

30.11.2019 - MVP Praha

Ráno jedeme do Letňan na výstavu PRAGUE EXPO DOG DOUBLE CACIB po celkem dlouhé výstavní přestávce, která byla zaviněna našimi mateřskými povinnostmi. Je chladno, prší občas se sněhem, ale výstava je v hale, kde je celkem obstojně. Najdeme si místo k usazení a čekáme, až na nás přijde řada.. Nejdřív jdou všichni psi, pak teprve feny. K polednímu na nás konečně přišla řada.

První jde Lucky a ve třídě otvřené získává hezké hodnocení Excellent (V). Hned poté Bella, poprvé ve třídě šampionů, krásný výsledek Excellent 4 (V4).

Když jedeme domů, začne nám na cestu svítit sluníčko.

 

17.7.2019 - Nové fotky vrhu "C"

A to je partička čtyř lumpíků a jedné milé holčičky, potomků Pina a Lucky (Power of Love Brdské Zlato x Galaxy Dorado Blanco).Není jim cizí žádná lumpárna, hlavně když se dají dohromady s kamarády od Bellinky.

[9]

 

16.7.2019 - Belly a Charlieho andílci (Bellinka, Beatrice a Barny) 54.den

[12]

 

3.7.2019 - Narozeninová oslava Belly

Naše Bella slavila 2.7.2019 své páté narozeniny. Měla hodně gratulantů. Blahopřáli ji její štěňátka Bella, Barney a Beatrice. Na oslavu dorazila i Lucky se svým pěti členným malým doprovodem. Na narozeninovém  dortu si pochutnala postupně celá rodinka. Bylo veselo a dort všem moc chutnal. Štěňátka se na závěr dorazila mlíčkem.

[6]

 

22.6.2019 - Štěňátkům je jeden měsíc

Tak už je to měsíc, co se Belle a Charliemu narodila 3 roztomilá štěňátka. Dvě holky a jeden kluk. Štěňátka od narození každý den přibývala na váze. V jednom měsíci mají tyto váhy:

  • Žlutá (Bella): 4.200 g
  • Hnedý (Barney): 4.450 g
  • Červená (Beatrice): 3600 g

Štěňátka jsou neuvěřitelně živá, hrají si a pokud dovolí počasí, tráví dny na naši zahradě v ohrádce. Nejraději jsou ale venku a zkoumají okolí. Máme z nich ohromnou radost. Už jedí sami z misky i granule, ale stále se ještě vrací k mámě Belle pro mlíčko. Žlutá (Bella) je zatím ještě volná.

[7]

 

19.6.2019 - dne 3.6.2019 se nám narodila i další štěňátka, tentokrát je maminkou Lucky

Po vrhu Belly se dne 3.6.2019 konečně narodila další překrásná štěňátka i Lucky a to ze spojení Power of Love Brdské Zlato a Galaxy Dorado Blanco. Tentokrát je převaha kluků. Narodila se jedna holčička a čtyři kluci.
Vypadá to,že holka a jeden kluk budou zlatí po tátovi. Štěňátka rostou jako z vody a pomalu začínají dohánět štěňátka Belly. Jsou to lumpíci a dovedou se pěkně ozvat.

 

22.5.2019 - Narodila se nám krásná štěňátka!

Dne 22.5.2019 se narodila tři krásná štěňátka, dvě holčičky, jeden kluk ze spojení Frappucino Dorado Blanco a Bella z Kamenného domu. První holčička dostala jméno po mamince Bella, druhý se narodil kluk, dostal jméno Barney a třetí holčička jméno Beatrice.

Barney nezapře kluka, je největší a vypadá to, že barvou bude po mámě. Jsou to nádherní cvalíci, krásně rostou a po dvacátém dni už začínají štěkat, vrčet, hrát si a pít mlíčko. Jsou všichni zdraví a máme z nich ohromnou radost!!!

 

16.5.2019 - Očekáváme štěňátka!

S radostí můžeme oznámit, že očekáváme již brzy příchod štěňátek Belly a Charlieho.

Po Belle a Charliem nám udělali radost i Pino s Lucky. Pro naši Lucky to budou její první štěňátka. Golden babys očekávame s radostí koncem května.

Přejeme oběma našim nastávajícím maminkám v nejbližších dnech hlavně hodně zdraví .

 

2.12.2018 - MVP Prague Expo

2.12.2018 jedeme na poslední výstavu tohoto roku, která se koná na výstavišti v Praze Letňanech. Je ošklivé počasí, prší se sněhem. Výstava je ale v hale, takže to nevadí. Je přihlášeno 124 zlatých retrievrů.

Nejdříve jde na řadu Lucky v mezitřídě. Pod vedením Lenky Nokič si vede velmi dobře a získává velmi krásné hodnocení V3 (11 fen). Potom nastupuje Bella, kterou vede Luci Hanyková, nádherně se předvádí a užívá si to. A potom přichází hodnocení V1, CAC (12 fen). Tím Bella ukončila čekatelství a dostává titul Český šampion!!!

 

28.8.2018 - MVP Mladá Boleslav

25.8.2018 jedeme na výstavu do Mladé Boleslavi na MVP Interdog Bohemia. Počasí nám přeje, po úmorných vedrech se konečně ochladilo, neprší, takže dobré výstavní podmínky.

První nastupuje Lucky v mezitřídě. Pod vedením Lindy Eliáškové se skvělě předvádí, dosahuje perfektní úspěch V2, Res CAC.

Pak nastupuje Bella ve třídě pracovní pod vedením Lenky Nokič a napodobí Lucky, má také hodnocení V2, Res CAC.

Zkrátka obě holky mají vynikající úspěch.

[10]

 

30.6.2018 - NVP Klatovy

30.6.2018 jedeme na Národní výstavu psů do Klatov. Je krásné počasí, slunečno, ale žádné vedro. Nejdřív přichází na řadu Lucky. V mezitřídě si vede velmi dobře, perfektně běhá a předvádí se. Přichází hodnocení: Výborná 1, CAC. Pak přichází na řadu Bella a dostává slušné VD hodnocení ve třídě pracovní.

[6]

 

26.6.2018 - Lucky je chovná fena!

21.6.2018 odjela Lucky na výcvik a zkoušky OVVR do Strmilova, tábor Leština. 21.6 a 22.6.měla ještě tvrdý výcvik s Terezou Rindošovou a 23.6.2018 pak absolvovala úspěšně zkoušky. Tím splnila poslední podmínku uchovnění a 26.6.2018 se z ní stala chovná fena.

[5]

 

18.5.2018 - Klubová výstava Humpolec

12.5.2018 jedeme na Klubovou výstavu retrievrů KCHLS, Závodiště zlatá podkova, Humpolec. Rozhodčí Rune Fagerstrom (Fin). Na výstavu je přihlášena jen Lucky, Bella jede jen jako divák. Lucky má krásné hodnocení a známku Výborná. Pak čekáme na odpolední soutěže, Lucky je přihlášena do soutěže: Nejlepší chovatelská skupina s chovnou stanicí Dorado Blanco. Lenka Nokič sestavila skupinu z pěti krásných goldenů, soutěž vyhráli. Bylo krásné slunečné počasí, skoro až moc opalující.

[6]

 

5.5.2018 - MVP Praha

Máme za sebou jen krátkou vyjížďku na Výstaviště Letňany - MVP Prague ExpoDog 2018. V Praze se holky velmi polepšily.

Hodnocení: Bella Výborná 2, res.CAC v pracovní třídě a Lucky Výborná 3 v mezitřídě.

[10]

 

21.4.2018 - MVP České Budějovice

Naše první výstava v roce 2018 se uskutečnila  21.dubna na MVP České Budějovice. Výstava dopadla dobře, předvádění se ujmuly Linda Eliášková a Bára Flídrová.

Naše fenky získaly hodnocení: Bella Výborná 4 ve třídě pracovní a Lucky Výborná 4 v mezitřídě.

[8]

 

3.2.2018 - DUO CACIB Brno

Rok 2018 jsme zahájili výstavou DUO CACIB Brno 3.2.2018. Na výstavě byla přihlášena Bella i Lucky. Lucky ve třídě mladých se ze 14 přihlášených dostala mezi posledních 6 s výsledkem Výborná!!! Bella ve třídě pracovní z 8 přihlášených získala Výborná 4. Holky jsou bezvadné!!!!

Galaxy Dorado Blanco - Lucky

Bella z Kamenného domu

 

24.1.2018 - Zdravotní výsledky Lucky

Od 4. ledna, kdy jsme byli s Lucky na rentgenu kyčlí a loktů, jsme se dne 24.1.2018 konečně dočkali výsledků a jsou výborné !!!!!

ED 0/0   |   HD A/A

 

14.12.2017 - A jde se do světa

Dne 2.12.2017 jsme se rozloučili s naším prvním štěňátkem Andrém, kterého si u nás vyzvedli jeho nový majitelé ze Strakonic. Bude se jmenovat Bady. Přejeme mu ať je v novém domově šťastný a moc nové páníčky nezlobí. Je to totiž hodně živé a zvědavé štěňátko. Věříme, že se z Badym v létě shledáme.

 andre odber3

 

27.11.2017 - Světová výstava psů Lipsko 2017

Dne 9.11.2017 brzy ráno vyrážíme na World Dog Show Leipzig 2017. Cesta do Lipska, celá po dálnici, uběhla dobře. Jede jenom Lucky. Bella se stará o štěňátko. Je přihlášeno 45 účastnic ve třídě mladých. Rozhodčí Gisela Werner. Lucky má pěkné hodnocení a dostává VD.

[6]

 

6.11.2017 - MVP Praha

Dne 4.11.2017 se Lucky zúčastnila výstavy MVP FCI Praha-Letňany. Byla to její první výstava ve třídě mladých s velkou účastí, celkem 24 přihlášených.

Výsledek: Výborná, rozhodčí Lahokoski Viveca (FIN)

Velký dík Natalyi Romaskho za přípravu a zkrášlení a Lindě Eliaškové za vedení.

[6]

 

24.10.2017 - Prodloužený víkend Strmilov

Lucky na prodlouženém víkendu na Strmilově a nácvik na OVVR, které půjde udělat na jaře.

[12]

 

1.9.2017 - Čekáme štěňátka!

Dne 31.8.2017 jsme byli s Bellinkou na kontrole březosti u veterináře. Ultrazvuk potvrdil, že krytí bylo úspěšné. Easy a Bella čekají štěňátka. Bellinka už je línější, vážnější, ráda polehává a začíná se jí zvětšovat bříško. I Lucky jako by pochopila, že se něco děje, je k ní mírnější při hraní, jenom nesnáší, když se někdo s Bellinkou mazlí. Začne okamžitě žárlit a všechny odstrkuje. Za deset dní máme přijít ještě na jednu kontrolu k upřesnění. Už se na štěňátka těšíme.

15.8.2017 - MVP Mladá Boleslav

V sobotu 12.8.2017 vyrážíme opět do Mladé Boleslavi tentokrát na mezinárodní výstavu. Počasí nám přeje, je celkem pěkně. Ale jsme lépe vybaveni, máme nový výstavní stan.Nepršelo,ale foukal větřík,takže stan byl velmi užitečný. Tentokrát jede jenom Lucky, Bella zůstala doma, musí odpočívat. Ihned jak jsme postavili stan, Lucky se překvapivě hned do něj vrhla a lehla si na deku. Mysleli jsme, že ji budeme muset dlouho přemlouvat, aby šla dovnitř.

Pak přišel čas na předvádění, Lucky měla za soupeřku svoji sestřičku Ginnu. Lucky běžela v kruhu první a po prvním kole začala poskakovat jako kozička, Ginna se hned přidala také. Holky si to doopravdy užívali, byli nádherné. Tentokrát měla větší štěstí Ginna, dostala VN1, Lucky VN2, ale měla perfektní hodnocení.

Cituji: "Dostatečně pevná, dobře vyvinutá na svůj věk, dost silné pevné kosti, poměrně dlouhá struktura, hezká hlava, přesné držení, silná huba/tlama, hezká šíje, vynikající hruď, excelentní zauhlení horní a dolní části, hezký pohyb."

 

3.8.2017 - Krytí

Dlouhé čekání na Bellinčino hárání skončilo. 17.7. Bellinka začala hárat, dá se říct, že přesně po roce. Osmý den, po návštěvě veterináře konstatoval, že je ještě brzo, že ještě nejde určit přesně den krytí. Pak následovaly dva odběry krve a ještě dva výtěry, až byl určen den D. Lenka Nokič a Easy už očekávali a velkým dnem byla nedělě 30.7. Měli jsme obavu, jak se bude Bellinka jako prvnička chovat a jestli bude mít vůbec chuť. Výsledek předčil očekávání. Easy jako zkušený matador a Bellinka nezůstala nijak pozadu. Spojení proběhlo naprosto bez nějakých problemů. Na kontrolní krytí se Bellinka vyloženě těšila. Stačilo říct, jedeme za Easym a už seděla u auta. Proběhlo také bez problémů. Teď čekáme jaký bude výsledek a těšíme se na snímek, ale hlavně na narození štěňátek.

 

 

21.7.2017 - NVP Mladá Boleslav

V sobotu 15.7.2017 jsme jeli na Českou národní výstavu psů do Mladé Boleslavi. V Praze pršelo, tak jsme si říkali, jestli to vůbec má cenu jezdit. Ale když jsme se blížili k Boleslavi, déšť ustával a vykouklo slunce, počasí se krásně vybralo. Tak jsme si říkali, že bylo dobře, že jsme jeli. A bylo. Z holek šla první Lucky ve třídě dorostu a dostala VN 1, krásné hodnocení a postoupila do závěrečné soutěže o Nejkrásnější dorost, kde získala krásné druhé místo. Pak nastoupila ve třídě pracovní Bellinka, také krásné hodnocení s výsledkem V2, Res CAC. Tak to byl nakonec velmi úspěšný den, i když těsně před závěrečnými soutěžemi přišla bouřka s průtrží a soutěž byla přesunuta do haly.

 

12.6.2017 - Spuštění webových stránek

Představujeme Vám webové stránky naší nové chovatelské stanice zlatých retrieverů Gracious Golden. Přejeme příjemně strávený čas na našich stránkách